Firma Profili

Berkiz Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti., sektörde 35 yılı aşkın bir tecrübesi olan Muammer Çaputçu tarafından 2010 yılında Denizli Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Amacı doğal, sağlıklı, kaliteli ve lezzetli atıştırmalıklar üretmek olan firmanın hedefi uluslararası arenada üst sıralarda yerini almaktır.

Denizli Organize Sanayi Bölgesinde 2100 m² ’si kapalı olmak üzere 5300 m² ’lik bir alanda faaliyet gösteren işletmemizde, kapalı sistem çekirdek ve nohut eleme makineleri, en gelişmiş teknolojiyi içeren renk ayırma makineleri, değişik özelliklerdeki tam otomatik kavurma makineleri ve paketleme makineleri mevcuttur.

Her zaman kaliteye önem veren firmamız BRC, Kosher ve Helal Sertifikaları ile belgelendirmeye yetkili uluslararası kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmıştır. Aynı zamanda dünyadaki en büyük kuruyemiş ve kuru meyve firmalarının oluşturduğu INC (International Nut Council) kuruluşuna üyedir.

Firmamız ana ürünü leblebi olmakla beraber, diğer tüm kuruyemiş çeşitlerinin üretimi ve paketlemesini yapmakta ve Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dünyanın 20 ülkesi ile ticari işbirliği içerisindedir.

Dökme ve paketli kuruyemiş üretimini en sağlıklı koşullarda ve en teknolojik makinelerde, deneyimli ve uzman personel gözetiminde üretmeyi ilke edinen firmamız hedeflerine ulaşmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Tesisimiz

* 2100 m² ’si kapalı olmak üzere 5300 m² ’lik Üretim Tesisi
* Ayçekirdek Kapalı Sistem Eleme ve Renk Ayırma Makinesi
* Nohut Kapalı Sistem Eleme ve Renk Ayırma Makinesi
* Beyaz leblebi Üretim Hattı
* Tam Otomatik Kavurma Makineleri
* Fritoz, Kaplama ve Soslama Üniteleri
* Tam Otomatik Paketleme Makineleri

Belgelerimiz

Üretim ve ürün kalitesini almış olduğu belgeler ile kanıtlayan firmamız, kalite ve hijyeni ilke edinmekten ve bu sertifikalara sahip olmaktan gurur duyar.

* BRC Sertifikası
* Kosher Sertifikası
* Helal Sertifikası