·Kurumsal
 
Hakkımızda
Belgelerimiz
 
Berkiz Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti. ‘nin kurucusu Muammer Çaputçu, 1978 yılında Bornova Anadolu Lisesini bitirdikten sonra, 1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına aile şirketlerinde çalışmaya başlayarak atılmıştır. 25 yıl boyunca kuruyemiş sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve 2010 yılında aile şirketinden ayrılmıştır.

Berkiz Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti. yeni kurulmuş olmasına rağmen, Muammer Çaputçu’nun sektördeki tecrübesi ile kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydetmiştir. İlk olarak Denizli Organize Sanayi Bölgesinde 2100 m2’si kapalı olmak üzere 5300 m2 ‘lik bir işyeri satın almış ve faaliyetlerine başlamıştır. Makine parkı olarak, ayçekirdek ve nohut için kapalı sistem eleme makinesi, Sortex ve otomatik paketleme sistemi, beyaz leblebi üretim hattı ve fritöz mevcuttur. ISO 22000 çalışmalarına başlayarak kalite güvence konusunda da gerekli adımları atmıştır.

Aynı zamanda leblebi, ayçiçeği ve fındık gibi diğer kuruyemiş çeşitlerinin de ihracatını, golden soslu mısır, yerfıstığı gibi çeşitlerinde ithalatını gerçekleştirmektedir. 
Kuruyemiş sektörümüzün yegane sivil toplum örgütü olan, TÜKSİAD (Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamları Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmekte olan Muammer Çaputçu, sektördeki yenilikleri kendi firmasında uygulayacağını ve sağlıklı ve hijyenik ürünler üretmeyi kendine misyon edinmiştir.


ana sayfa | kurumsal | ürünlerimiz | tesisimiz | insan kaynakları | iletişim
Berkiz Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. © Copyright 2013 Web Tasarım ve Programlama : Webkent Yazılım